Hambaimplantaadid | Sakala Hambaravi Tallinnas

Hambaimplantaadid

Mis on hambaimplantaadid

Mis on implantaadid, millega tegeleb implantoloogia ja milllistel juhtudel võiks implantaadid olla hea valik.
Hambaimplantaadid on parim viis puuduvate või lootusetu prognoosiga hammaste asendamiseks. Hambaimplantaat on oma olemuselt kunstjuur, mis on paigaldatud lõualuusse ja mille peale paigaldatakse hambakroon. Kuna hambaimplantaat on valmistatud titaanisulamist, mis oma omaduste poolest sobib bioloogiliselt kokku organismi kudedega, kasvab lõualuu ümber implantaadi ning suudab asendada puuduva hamba juurt. Seejuures kinnitavad aastetepikkused kliinilised uuringud, et implantaadi näol on tegemist turvalise võimalusega kaotatud hammaste asendamiseks.

Eelised konventsionaalsete proteeside ees

Kuna hambaimplantaadid on suhu fikseeritud, on need sõna otseses mõttes kõige kindlamad proteesid. Implantaadid koos hambakroonidega on nii välimuselt kui funktsioonilt väga sarnased naturaalsetele hammastele. Seetõttu tasub neid eelistada juhul, kui pärast hamba kaotamist on soov jätkata tavapärast aktiivset elu. Seejuures tasuks eelistada hea ühilduvusega ning paindlike lahendustega implantaate, näiteks Straumanni omasid, millel on ka eluaegne rahvusvaheline garantii ning keemiliselt aktiivne pealispind. Aktiivne pealispind stimuleerib vereosakesi, muutes operatsioonist paranemise kiiremaks.

Kuivõrd hamba eemaldamisega kaasnevad lõualuu dimensioonide muutused, mille tõttu väheneb lõualuu uuenemise protsess, saab lõualuu tänu implantaadile taaskord vajalikku stimulatsiooni, et pidevalt taastekkida. See tähendab, et hambaimplantaat aitab säilitada lõualuu tavapärast asetust, näokuju ja naeratust. Oluline märkida ka seda, et implantaadi paigaldamine koormab teisi hambaid oluliselt vähem, kui seda teeb teistlaadi proteeside paigaldamine. Kui sildproteesi paigaldamisel peab lihvima ka kõrvalolevaid, teinekord täiesti terveid hambaid ja mõnikord on tugihammastel vaja teostada ka juureravi, siis implantaadi paigaldamine on kõrvalhammastele palju säästlikum.

Kellele sobivad hambaimplantaadid?

Hambaimplantaadid sobivad pea kõigile patsientidele, ent leidub ka mõningaid vastunäidustusi. Kindlasti ei sobi implantaadid lastele, sest implantaati ei saa selle luustumise tõttu paigaldada lõualuusse, mis veel kasvab.
Implantaati on võimalik paigaldada vaid tervete hammastega suhu, mis tähendab, et enne arstivisiiti peavad kõik hambaaugud, juurealused põletikud ja igemepõletik olema ravitud.

Hambaimplantaati tasuks kaaluda järgmistel juhtudel:

Üksikute puuduvate hammaste asendamine

Enamasti koosneb implantaat luu sees luustunud implantaadikruvist, seda krooniga ühendavast abutmendist ja implantaadikroonist.

Hambaimplantaat - üksikute puuduvate hammaste asendamine

Implantaadid silla toena, et asendada pikemat hambutut ala.

Implantaadid silla toena

Kogu ülemise või alumise lõualuu fikseeritud hambumuse taastamiseks

Hambaimplantaadid kogu ülemise või alumise lõualuu fikseeritud hambumuse taastamiseks

Implantaadid katteproteeside toena

Tihti võib tekkida probleeme traditsionaalsete proteeside suus püsimisega, mistõttu loobuvad patsiendid nende kandmisest üleüldse. Implantaadid sobivad hästi hambaproteesi tõhusamaks kinnitamiseks.
  Implantaadid katteproteeside toena

Kasutame Straumann implantaate

Meie kliinikus on kasutuses Straumanni hambaimplantaadid. Miks? Sest nad on vaieldamatult kõige paremad implantaadid, mida täna on võimalik meie patsientidele siirdada. Straumann on maailma suurim implantaatide tootja ja hambaimplantoloogia teerajaja, kelle esimene implantaat valmis juba 40 aastat tagasi. Straumanni ROXOLID SLActive implantaat on valmistatud tsirkooniumi ja titaani sulamist, mis on 30% tugevamad kui titaanimplantaadid. On teaduslikult tõestatud, et ROXOLID sulamist implantaadid ühilduvuvad paremini ja kiiremini kui titaanimplantaadid. ROXOLID sulam võimaldas valmistada maailma kõige väiksemad implantaadid (kõigest 4mm) patsientidele, kellel oli lõualuu vertikaalne defitsiit.
Lisaks muudab selle implantaadi eriliseks pealispind, mis tekitatakse spetsiaalse SLActive tehnoloogia abil. Implantaadid toodetakse vaakumis ja neid hoitakse spetsiaalse vedelikuga täidetud suletud pakendis – nii ei puutu implantaat õhuga kokku ning selle pealispinna ainulaadsed omadused ei muutu enne siirdamist. ROXOLID SLActive implantaatide aktiivne pealispind tõmbab ligi ja stimuleerib intensiivselt vereosakesi, mis hoolitsevad paranemisprotsessi eest. Oht, et implantaat ei kasva luusse, viiakse nullini, luustumise aeg lüheneb poole võrra.

Strauman, implant

 

Loe täiendavalt juurde:

Loe rohkem meie teiste hambaravi teenuste kohta siit.
Loe rohkem suutervise kohta siit.

Meie kodulehekülg kasutab küpsiseid, et me saaks pakkuda paremat kodulehekülje külastamise kogemust. Jätkates nõustute meie küpsiste, jälgimisstatistika jms. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).