Proteetika | Sakala Hambaravi Tallinnas

Proteetika

Kui täiusliku naeratuse puudumise põhjuseks on hammaste puudumine, siis on võimalikke lahendusi mitmeid. Üks nendest on proteetika.

Kindlasti on paljud staaride säravat naeratust imetledes salamisi unistanud samasugusest ideaalsest hambareast. Tegelikult märgataksegi välimuse puhul esmajärjekorras naeratust. Seetõttu on esteetiline hambaravi saamas sisse üha suuremat hoogu. Suurim areng sel alal on muidugi Ameerikas, kuid ka Euroopa võtab kiiresti järele.

Esteetiline hambaravi pakub tänapäeval oma hambarea välimuse parandamiseks hulgaliselt erinevaid võimalusi: laminaadid, sillad, kroonid, valged täidised (komposiidid) on vaid üks osa sellest. Kiiresti arenenud arvutustehnoloogia pakub nüüd üha mugavamaid võimalusi oma naeratuse analüüsimiseks arvuti abil – nii on võimalik enne protseduuri reaalset toimumist arvutis muuta ka huulejoone, igemete ja hammaste välimust.

Proteetika on tänapäeval lai valdkond, mis areneb tohutu kiirusega. Uute materjalide kerge töödeldavus võimaldab teha individualiseeritud töid ka kõige nõudlikumate ravijuhtumite tarvis. Kaasaegsed materjalid on äärmiselt vastupidavad, aga siiski loomuliku välimusega. Kiire tehnoloogiline areng ja uusimad ravivõtted on kõik patsientide teenistuses ning võimaldavad teha seda, mida veel mõni aeg tagasi ei peetud võimalikuks.

Proteetika

Puuduvate hammaste asendamiseks on võimalikke lahendusi mitmeid:

  • Suust eemaldatavad proteesid
  • Suust mitte-eemaldatavad e. fikseeritud proteesid

Pakume meie kliinikus järgnevaid proteetika raviteenuseid:

Laminaadid

Proteesid

Hambakroonid

3D proteetika

4 peamist põhjust hammaste kroonimiseks

  • Kui hammas on suremisjärgus
  • Kui hammas on ära murdunud
  • Kui plommist enam ei piisa
  • Kui hamba värvus on muutunud

Hambakroonide paigaldamisega saab edukalt korrigeerida hambumuskõrgust, hammaste asendit ja ka värvust. Ka pärast juureravi teostamist võib olla vajalik hambale krooni asetamine, et tagada piisav tugevus mälumisjõududele vastupidamiseks. Hambakroonid võib suures osas jagada kaheks: täiskeraamilised ja metallokeraamilised kroonid.

Millega peab arvestama hammaste kroonimisel

  • Elusa närviga hamba korral on oht, et hammas jääb tundlikuks peale lihvimist
  • Krooni servade alla kipuvad kogunema bakterid ja tekitama kaariest
  • Tehiskrooni all on hamba eluiga kuni kümne aasta ringis
  • Krooni keraamikast võib tulla kild ära

Loe rohkem meie teiste hambaravi teenuste kohta siit.

Loe proteeside kohta rohkem infot siit.

Meie kodulehekülg kasutab küpsiseid, et me saaks pakkuda paremat kodulehekülje külastamise kogemust. Jätkates nõustute meie küpsiste, jälgimisstatistika jms. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).