Hamba siirdamine | Sakala Hambaravi Tallinnas

Hambasiirdamine

Hammaste siirdamine – ka lootusetu seis võib viia täiusliku tulemuseni.

Hambasiirdamine on kaalumist väärt lisavõimalus. Kui korda on vaja saada ravile mitte alluv purihammas ja igemest mitte välja lõikunud alumine tarkusehammas, siis on perfektseks tulemuseks tarvis tehniliselt väga oskuslikku hambaarsti. Sakala Hambaravis oli hiljuti just üks edukas ravi!

Hambasiirdamine

Dr Maria Ardel tutvustab, mis täpselt kreeka-rooma maadlejal Helary Mägisalul tehtud sai – lokaalanesteesias lootusetu ehk ravile mitte alluv alumine tagumine purihammas (ehk jäävhammas) ja retineerunud (limaskesta all, luu sees – ehk ei ole lõikunud, peetunud) alumine tarkusehammas sai eemaldatud.

“See protsess hõlmas endas hambalooži ettevalmistust hambasiirdamiseks, siirdatava hamba sobitamine, võimalikult füsioloogilisse okklusiooni viimine, haavade sulgemine õmblustega  ja vajadusel limaskestaplastika,” tutvustab dr Ardel ja lisab, et siirdatud hammas lahastati kaheks kuni neljaks nädalaks.

Hambasiirdamine nõuab spetsiaalseid oskusi

Kuigi hambasiirdamine nõuab alati spetsiaalseid oskusi ja rohkelt kogemust, siis selle ravi puhul oli tegemist juhtumiga, kus siirdatava hamba juured olid lõpuni formeerumata. “Seega on suur tõenäosus, et siirdatud hammas jääb vitaalseks ehk elusaks ja juureravi sel juhul ei ole vaja,” ütleb arst, kelle sõnul on formeerumata juurtega hambasiirdamised, eriti alalõualuusse, natuke tehnikaoskuste osas nõudlikumad. Sest millegi vähemaga kui perfektne tulemus Sakala Hambaravis ei lepita.

Hambasiirdamine ise ei ole aga midagi väga erakordset. Tegemist on suurepärase võimalusega, kui tekib vajadus hamba asendamiseks ja on olemas mittefunktsionaalne lisahammas suuõõnes, mis sobiks transplantatsiooniks ja oleks hea prognoosiga.

Protseduur võib kõlada ehk hirmutavamalt ja valulikumalt, kuid tegelikkus äärmuslik tavaliselt pole. Ka protseduurijärgselt on patsient pigem rahulikus paranemises kui suurtes valudes. Arst jagab instruktsioone hambahooldamiseks: “Hambapesu pehme harjaga, suud tuleb loputada kloorheksidiini või oktenidiini sisaldava antiseptikumiga, nädala jooksul tuleb süüa pehmet toitu ja süüa teise poolega. Üldiselt määratakse ka antibiootikumide kuur ja vajadusel tuleb kasutada valuvaigisteid. Õmblused eemaldatakse nädal pärast protseduuri.”

Järelravi eeldab põhjalikku suuhügieeni

Põhjalik suuhügieen ja säästlik režiim ongi peamised nüansid, mida patsient pärast hambasiirdamist järgima peab. Arst teeb küll kõik tehnilise ära, kuid suur roll raviplaani täitmisel ja edukal paranemisel on inimesel endal. Lisaks eelpoolmainitule on oluline ka nädala jooksul vältida rasket füüsilist koormust ja protseduuri läbinud suupoolega süüa kuu aja jooksul vaid väga pehmet toitu.

Kui hambad on korras, siis on ka hingeõhk parem, naeratus ilusam, tervis korras ja enesekindlus suurem. Portoperatiivselt tuleb esimese aasta jooksul käia iga ühe kuni kolme kuu tagant juureravispetsialisti juures. “Pärast nagu tavalise hamba puhul – regulaarne suuõõne kontroll kord aastas,” ütleb dr Ardel.

Maadleja Helary Mägisalu: jäin Sakala Hambaraviga väga rahule!

Maadluse EM-i hõbedamees, maadleja Helary Mägisalu hinnangul möödus kogu hambaravi väga mugavalt ning tasemel oli nii Sakala Hambaravi personal kui tehnika. “Eks katkised hambad teevad ikka valu, vahel isegi tuimestuse all, aga valu, mida kogesin, oli minimaalne ja seda polnud põhjust karta,” vastab Helary valu küsimuse peale.

Peale iga protseduuri tundis ta suurt kergendust, et hambad on jälle tervemad. “Pärast ravi olid hambad esimesel päeval tundlikud, aga muid kõrvalnähte polnud. Taastumine oli kiirem, kui ma arvasin,” tunnistab sportlane, kelle elu on tervete hammastega natuke ka muutunud – näiteks on toidumenüü paindlikum, mis tema kui sportlase jaoks on väga oluline. “Kindlasti olen ma hambahügieeni osas veel hoolikam, sest mõistan, et hambad on tervise alustala!”

Helary otsustas tulla Sakala Hambaravisse, sest kuulis ja luges selle kohta palju head. “Inimeste kogemused oli Sakalaga igati positiivsed. Lisaks on asukoht hea ja arstid tasemel. Ka mina jäin väga rahule, kogu personal oli väga äge ja viisakas. Kõigele leiti alati lahendus ja väärtuslikku nõu jagati palju. Super!” soovitab maadleja Helary Mägisalu oma hambad korda teha Sakala Hambaravis.

Loe rohkem meie teiste hambaravi teenuste kohta siit.

Loe rohkem suutervise kohta siit.