Breketid | Sakala Hambaravi Tallinnas

Breketid

Mis on breketid

Breketid on abivahendid mille abil saab muuta hammaste asendit. Tänapäeval kasutatakse täiskasvanute ortodontilises ravis suuremalt jaolt breketravi. Vastavalt ravile määrab ortodont Teile sobiliku breketid, mis oleksid Teile kõige mugavamad. Ravi nõuab enne breketite määramist alati ortodondi konsultatsiooni, et määrata ära milllist ravi suu vajab. Valehambumuse ravi on enamasti võimalik ainult mõlema hambakaare breketitega (nii ülemisel kui ka alumisel hambakaarel), ning ühe hambakaare breketraviga (ainult ülemisel või alumisel hambakaarel) on võimalik saada ainult esteetilist tulemust, kuid reeglina ei ole võimalik tekitada õigeid hammaste kontakte ja traumaatiline valehambumus jääb püsima. Siinkohal on oluline selgitada, et ainult ühe hambakaare breketravi esteetiline tulemus on vähem stabiilne ning ruumipuudus võib mingil määral taas tekkida.
Breketraviga seotud küsimuste puhul võite julgelt pöörduda meie spetsialistide poole, et nad saaksid Teile vastavat nõu anda ning täpsustada millist breketravi Teie hambad vajavad.

Ortodontilise ravi puhul eelistame kasutada Damon breketeid, kuna ravi kestus on patsiendile lühem ja hilisem hooldamine patsiendile mugavam. Damoni süsteemi eelistest on võimalik lähemalt lugeda siit.

Meie valikus on järgmised breketid:

Breketravi kestvus

Tavaliselt on breketravi kestvus umbes poolteist aastat. Samas kergematel juhtudel ravi võib piirduda ka ühe aastaga. Väga keeruliste hambumushäirete puhul võib ravi kesta kolm aastat või isegi kauem.

Breketravi kestvus sõltub:

  • Hambumushäire raskusest
  • Eemaldatud hammaste arvust, suurusest ja asetusest
  • Patsiendi soost ja vanusest
  • Lõualuude ehitusest
  • Organismi tervise üldisest seisundist
  • Breketite materjalist
  • Regulaarselt kasutatavatest ravimitest

Täpsemalt selgitab ortodontia teemalisi küsimusi meie ortodont dr. Jelena Savvova.  Dr. Jelena Savvova on Tartu Ülikooli ortodontia residentuuri lõpetanud ortodont, kelle kogemused ja teadmised on meie patsientide hulgas väga kõrgelt hinnatud. Kuna meie kliinikus on olemas ka lisaks panoraamröntgenile tsefalostaat, siis kõik ortodontilise ravi planeerimiseks vajalikud röntgenpildid saab teha meil kohapeal.

Lisainfo saamiseks palume ühendust võtta meiega telefonil – 533 599 66.

Loe lisaks:

Loe meie teenuste kohta rohkem siit.
Leia rohkem infot siit.

Meie kodulehekülg kasutab küpsiseid, et me saaks pakkuda paremat kodulehekülje külastamise kogemust. Jätkates nõustute meie küpsiste, jälgimisstatistika jms. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).