Tel: 533 599 66

Ortodontilised lisaaparaadid

Kaasaegses ortodontias kasutatakse palju erinevaid lisaaparaate.

Forsuse aparaat :

Forsuse aparaati kasutatakse distaalse ehk prognaatse hambumuse korral (ülemised eeshambad on  alumistest palju eespool). Sellist anomaaliat ravitakse tavaliselt kas kahe ülalõua hamba eemaldamisega või ortognaatse kirurgilise operatsiooniga alalõua ettetoomiseks. Operatsioon tehakse täiskasvanueas, kui luukasvu enam ei toimu.

Sakala hambaravi Forsius

Tänu Forsuse aparaadile on prognaatse hambumuse ravi kiirem, kergem ja efektiivsem. Ülemised hambad liiguvad tahapoole ja alumised ettepoole. Aparaadi kasutamine lapse aktiivsel kasvuperioodil võib anda ka ortopeedilise efekti ehk mõjutada alalõualuu kasvu.

Ravi alustatakse breketisüsteemi paigaldamisega ja hammaste reastamisega. Breketravi viimases etapis asetatakse Forsuse aparaat, mis on suus umbes kuus kuud.

Jelena Savvova


Vaata lähemalt siit -  http://www.youtube.com/watch?v=BLm5531AMmg

Forsuse abil ravitakse nii lapsi kui ka täiskasvanuid. Vahel tuleb distaalse hambumuse korral kasutada pidevalt elastikuid.

Mõned unustavad, ei jõua või ei soovi (eriti lapsed) elastikuid asetada. Forsus on vastupidav, mitte-eemaldatav, töötab automaatselt ja avaldab pidevat ühtlast kerget jõudu.

Quad helix :

Quad helixi aparaati kasutatakse ülalõua laiendamiseks ja risthambumuse raviks lastel. Risthambumuse puhul on ülalõug kitsam kui alalõug. Lapsed nihutavad ühepoolse risthambumuse puhul veel ka alalõuga küljele, mille tagajärjel areneb näo asümmeetria.

Sakala hambaravi quad helix

Vaata lähemalt siit - http://www.youtube.com/watch?v=xXhzb5E54lo