Damon Clear breketid | Sakala Hambaravi Tallinnas

Damon Clear breketid

Tänapäeval soovivad sageli nii täiskasvanud kui ka noorukid kanda vähem märgatavaid breketeid. Damon Clear breketid on valmistatud polükristallilisest keraamikast ja ei sisalda üldse metalli. Teistel läbipaistvatel või hammaste sisekülgedele kleebitavatel breketitel on silmatorkavad metallosad või kummiligatuurid, mis võivad ravi ajal kollaseks muutuda ja baktereid koguda.

Kummiligatuurideta Damon Clearid on diskreetsemad ning vastupidavamad värvimuutustele ja määrdumisele. Esteetilisele välimusele rõhku panevate patsientide jaoks on Damon Clear väga hea valik. Erandiks on suitsetajad, kelle breketid pigmenteeruvad ja muutuvad tumedamaks väga kiiresti.

Damon Clear breketid näevad välja sellised:

Damon Clear breketid Damon Clear breketid

 

Loe lisaks:

Damon Clear breketid ja hammaste hügieen

Ka Damon Clear breketid koguvad väga hästi toidujääke ja soodustavad hambakatu moodustumist. Kattu koguneb rohkem hambavahedesse, mälumispindade vagudesse ja igemeservadesse, breketravi ajal aga lisaks ka breketite ja nuppude ümber, kaare ja vedrude alla ning võru servade äärde. Kui hambakattu ei eemaldata, võib see tekitada hambakivi, hambaauke, hambaemaili lagunemist ja igemeprobleeme. Seetõttu on hügieen ortodontilise ravi ajal ääretult oluline.

Hambaid tuleb harjata põhjalikult hommikul (kindlasti peale hommikusööki) ja õhtul enne magamaminekut. Soovitatav on puhastada hambaid peale iga söögikorda või vähemalt loputada suud korralikult veega. Peale hammaste pesemist kontrolli tulemust peeglist. Kui breketi ümber on veel toiduosakesi, tuleb hambaid uuesti harjata.

Breketite kandjatele on olemas spetsiaalne V-kujulise sisselõikega hambahari – välimised harjased on natuke pikemad kui keskmised. Selline hambahari lihtsustab hammaste pesemist breketite ümber. Hästi sobib nt Oral B Ortho hambahari.

Võib kasutada ka elektrilist hambaharja, kuid tuleb jälgida, et harja plastikust pea ei lööks vastu breketeid.

Pesemisel peavad hambaharja harjased paiknema hamba pinnaga 45° nurga all suunaga igeme poole, kasutada tuleks ringjaid edasi-tagasi liigutusi. Esihammaste sisepinda puhastades hoia hambaharja käes vertikaalselt ning liiguta üles ja alla.

 

Loe meie teenuste kohta rohkem siit.

Leia rohkem suutervise kohta infot siit.