Tel: 533 599 66

Ortodontia ja breketid

Ortodontia  on hambaravi haru ja ortodontilise ravi läbiviija on ortodont. Ortodontilise ravi käigus võib muuta hammaste asendit, parandada hambakaarte kuju ja funktsiooni. Ravi võib muuta ka näo üldist väljanägemist ning lihaste ja liigeste funktsioone. Hambad muudavad oma asendit funktsionaalsete aparaatide poolt tekitatud nõrga jõu mõjul, milleks tavaliselt on breketid. Ravi kestus võib ulatuda kuudest kuni aastateni, sõltuvalt hambumusanomaalia raskusest ja patsiendi vanusest. 

Kasutatud materjal http://www.hambaarst.ee/sonastik/3080/ortodontia/

Breketid on abivahendid mille abil saab muuta hammaste asendit. Tänapäeval kasutatakse täiskasvanute ortodontilises ravis suuremalt jaolt breketravi. Vastavalt ravile määrab ortodont Teile sobiliku breketid, mis oleksid Teile kõige mugavamad. Ravi nõuab enne breketite määramist alati ortodondi konsultatsiooni, et määrata ära milllist ravi suu vajab. Selleks võite julgelt pöörduda meie spetsialistide poole, et nad saaksid Teile vastavat nõu anda ning täpsustada millist breketravi Teie hambad vajavad.

Täpsemalt selgitab ortodontia ja breketite teemalisi küsimusi meie ortodont dr. Jelena Savvova.  Dr. Jelena Savvova on Tartu Ülikooli ortodontia residentuuri lõpetanud ortodont, kelle kogemused ja teadmised on meie patsientide hulgas väga kõrgelt hinnatud. Kuna meie kliinikus on olemas ka lisaks panoraamröntgenile tsefalostaat, siis kõik ortodontilise ravi planeerimiseks vajalikud röntgenpildid saab teha meil kohapeal.

Ortodontilise ravi puhul eelistame kasutada Damon breketeid, kuna ravi kestus on patsiendile lühem ja hilisem hooldamine patsiendile mugavam. Damon breketite eelistest on võimalik lähemalt lugeda siit.

Lisainfo saamiseks palume ühendust võtta meiega telefonil - 533 599 66.

 

Meil pakutavad breketid: