Hammaste valgendamine | Sakala Hambaravi Tallinnas

Hammaste valgendamine

HAMMASTE VALGENDAMINE KLIINIKUS BEYOND BEYOND® Polus® PROTSEDUURIGA

BEYOND® Polus® on revolutsiooniline toode hammaste valgenduses, mis on loodud Ameerika Ühendriikides. See on võitnud 12 aastat järjest Dental Advisors väljastatavat parima hammaste valgenduse toote auhinda ( TOP Award Winner 2011 – 2022 kategoorias)

Valgenduse hind meie kliinikus on 325 eur.

Protseduuri teostavad meie suuhügienistid Kristina Kihlman ja Brigitta Kulberg.

BEYOND® Polus® Advanced Ultra on innovatiivne seade. Selle 60 optilise läätsega lamp kiirgab intensiivset valgust läbi 200 000 optilise kiuga filtreerimissüsteemi, mis kõrvaldab kahjuliku UV- valguse ja kuumuse. Alles jääv valgus aitab valgendusgeelil efektiivselt ja sügavuti toimida, eemaldades hammastelt kohvi, tubaka, toidu ja punase veini plekid. Tulemuseks on püsiv säravvalge naeratus.

HAMMASTE VALGENDAMINE OPALESCENCE TAVAPROTSEDUURIGA

Kabinetis hammaste valgendamine

Hammaste valgendamine võtab aega 30-60 minutit. Olenevalt patsiendist ei pruugi ainult ühest valgendamis-sessioonist piisata. Hambaarst katab valgendamist vajavatel hammastel ümbritsevad igemed spetsiaalse kaitsva kattega ning asetab hammastele valgendusgeeli.

Meie kliinikus on kasutuses Ameerika hinnatud tootja Ultradent valgendussari – Opalescence Boost. Opalescence on üle 20-aastase kogemusega turuliider, mis on leidnud patsientide poolehoiu üle maailma.

Hammaste valgendamine

Kodune hammaste valgendamine

Hammaste valgendamine on täiesti teostatav ka kodustes tingimustes. Patsiendile valmistatakse spetsiaalsed individuaalsed valgenduskaped, mille jaoks hambaarst võtab esimesel visiidil jäljendid ja labor teeb vormid järgmiseks visiidiks valmis. Hambaarst õpetab, kuidas kodus toimida ning annab koos valgenduskapedega kaasa valgendusgeelide komplekti. Geelides on valgendavaks aineks vesinikperoksiid (10%, 16%). Kodus tuleb asetada valgendusgeel kapedesse ja geeliga kaped suhu (olenevalt tootest, 6-8 tunniks). Pärast valgendamist ei ole soovitav süüa paari päeva jooksul tugevalt toidupigmente sisaldavaid sööke-jooke (must tee, kohv, punane vein mustikad jms). Hamba enda struktuur valgendamise käigus ei muutu. Kroonid ja täidised värvi ei muuda. Hammaste valgendamine on protseduur, mille teostamisel võivad hambad muutuda tundlikuks – need nähud mööduvad pärast valgendamist. On olemas ka spetsiaalsed tundlikkust vähendavad hambapastad.

Kiiremaks ja mugavamaks variandiks on juba eeltoodetud universaalse suurusega valgenduskaped. Ühes pakis on juba valgendusgeeliga kaetud vormid nii üla- kui alalõuale. Väga kergesti kasutatavad ja mugavad.

Meie kliinikus on kasutuses Ameerika hinnatud tootja Ultradent valgendussari – Opalescence Take Home. Opalescence on üle 20-aastase kogemusega turuliider, mida usaldavad hambaarstid üle maailma.

Hammaste valgendamine

Devitaalsete hammaste valgendamine

Mõnikord võib hammas peale juureravi aja möödudes tumenda. Kui hambareas on muutnud värvi üksik hammas, ei toimi sellele ülalnimetatud valgendusmeetodid. Hambale puuritakse suulae või keelepoolsele pinnale auguke, eemaldatakse vana täidis ning hambasse asetatakse spetsiaalne valgendusgeel. Hambasse tekitatud auk suletakse ajutiselt täidisega ning protseduuri korratakse 3-5 päeva tagant kuni soovitud tulemuse saavutamiseni.

Hammaste toonile mõjub ka puhastus hambaarsti või suuhügienisti juures

Säravama naeratuse taastamisele aitab kindlasti kaasa hammaste puhastus. Meie arstid aitavad eemaldada katu ja pigmendi lihtsa protseduuriga, mis ei võta rohkem kui 45 minutit. Nimetatud protseduuri nimetatakse soodapuhastuseks.

AIR-FLOW ehk soodapuhastuse käigus uhutakse vee, õhu ja soodapulbri abil hammastelt jäänuk-katt ja plekid. Puhastuse käigus ei kahjustu hambapind. Protseduur on kiire ja valutu, ka raskesti ligipääsetavad kohad, nagu tihedad hambavahed, saavad puhtaks. Hambad on säravad ja siledad! Protseduuri käigus uhutakse maha ka hambaid kattev ja kaitsev süljekiht, mis taastub sülje proteiinide mõjul 2–3 tunniga. Selle aja jooksul ei ole soovitatav suitsetada, juua või süüa tugevalt värvipigmente sisaldavaid toiduaineid (nt punane vein, kohv, tee ja koolajoogid jms), kuna hambad on värvumise suhtes väga vastuvõtlikud.

Loe rohkem meie teiste teenuste kohta siit.

Loe rohkem suutervise kohta siit.

Meie kodulehekülg kasutab küpsiseid, et me saaks pakkuda paremat kodulehekülje külastamise kogemust. Jätkates nõustute meie küpsiste, jälgimisstatistika jms. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).