Hambaimplantaatide hooldus koduste vahenditega

Hambaimplantaatide hooldus

Hambaimplantaatide hooldus koduste vahenditega

Hambaimplantaatide hooldus ja õiged puhastamise võtted on väga olulised. Implantaadi ülesehitust peab harjama 2 korda päevas vähe-abrasiivse hambapastaga, eesmärgiga eemaldada kroonilt bakteriaalne hambakatt. Vähe-abrasiivne pasta ei kahjusta restauratsiooni pinda ega ärrita implantaati ümbritsevaid pehmeid kudesid. Soovitatav oleks kasutada pehmet või keskmise tugevusega hambaharja (võib olla kas manuaalne või elektriline).

Implantaadi ülesehitust tuleb puhastada iga külje pealt:

  • Implantaadikroonide põsepoolse/huulepoolse pinna puhastamiseks võib kasutada tavalist hambaharja või spetsiaalselt implantaatide puhastamiseks mõeldud harju (kitsam harjaste osa).
  • Hambaimplantaadi külgede puhastamiseks võib kasutada interdentaal- e. hambavahe harja
  • Keeruliselt ligipääsetavate piirkondade puhastamiseks (nagu implantaadikrooni keele või suulae poolne külg) võib kasutada spetsiaalset implantaadi puhastamise harja, mille harjased on nurga all või monoharja
  • Selleks, et puhastada ümber implantadi tuleks korra päevas kasutada hambaniiti. Selleks on olemas spetsiaalsed hambaniidid, mille üks ots on tugevam, et see juhtida läbi kahe hamba vahelise kontaktpunkti. Keskel on paksem ning pehmem niidi osa, millega saab implantaati puhastada ning teine ots on tavaline hambaniit.
  • Monoharja saab kasutada ka katteproteese toetavate implantaadiankrute puhastamiseks.

Loe täiendavalt juurde

Loe meie teiste teenuste kohta siit.
Loe suutervise kohta rohkem siit.

Meie kodulehekülg kasutab küpsiseid, et me saaks pakkuda paremat kodulehekülje külastamise kogemust. Jätkates nõustute meie küpsiste, jälgimisstatistika jms. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).