Kellele hambaimplantaadid sobivad, peaaegi kõigile

Kellele hambaimplantaadid sobivad

Räägime siinkohal lähemal, kellele hambaimplantaadid sobivad. Hambaimplantaadid sobivad peaaegu kõigile patsientidele, kuid ravi vastunäidustuseks on:

  • Kasvav lõualuu: kuna implantaat luustub lõualuus peab selleks ajaks olema luu areng lõppenud (ei sobi kasutamiseks noorematele kui 18 eluaastat)
  • Suu peab olema terve: eelnevalt tuleb ravida kõik hambaaugud, juurealused põletikud ning igeme ja hamba kinnituskudede põletikud. Kui implantaadid asetatakse ravimata parodontiidiga patsiendi suhu on väga suur oht, et infektsioon levib olemasolevate hammaste igemetaskutest ka implantaadi ümber, mis võib kaasa tuua luukao ja implantaadi kaotuse.
  • Halb suuhügieen: enne implantaatide paigaldamist tuleb koos hambaarstiga üle vaadata kodused hügieenivõtted. Ravi pikaajaline õnnestumine sõltub heast suuhügieenist ja hambakatu kontrollist. Pärast implantaatide asetamist tuleb käia regulaarselt kontrollis ja puhastuses, et hinnata igemete ja luu seisundit implantaadi ümber ning ennetada komplikatsioone võimalikult varakult.
  • Üldtervise probleemid: mitte-kontrolli all olev diabeet (suurem infektsioonioht ning halvem paranemine pärast protseduuri); verehüübimise probleemid; teatud luukoe haigused; immuunsüsteemi puudulikkus; uimastite tarvitamine.
  • Suitsetamine:  suitsetamine muudab organismi immuun-ja põletikuvastust ning uuringud on näidanud, et võrreldes mittesuitsetajatega on suitsetajatele iseloomulik halvenenud operatsioonijärgne paranemine ning suurem oht implantaatide kaotuseks. Suitsetamisest loobumine tõstab märgatavalt implantaatravi õnnestumise tõenäosust.

Kellele hambaimplantaadid sobivad

 

Loe täiendavalt juurde:

Loe meie teiste teenuste kohta siit.
Loe suutervise kohta rohkem siit.

Meie kodulehekülg kasutab küpsiseid, et me saaks pakkuda paremat kodulehekülje külastamise kogemust. Jätkates nõustute meie küpsiste, jälgimisstatistika jms. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).