Implantaadi paigaldamisel raviprotsessist lähemalt

Raviprotsessist lähemalt

Patsiendi uurimine ja ravi planeerimine

See etapp koosneb põhjalikust üldhaiguste ja suuõõne haiguste anamneesist – välistame implantaatravi vastunäidustused ja saame aimu patsiendi varasemast hambaravi kogemusest. Suusisesel vaatlusel kontrollime suuõõne limaskestad, hambad, igemed ja hammaste kinnituskoed. Kontrollime hambumust ja implantaatide asetamiseks vajalikke ruuminõudeid. Vajadusel saame patsiendi esmalt suunata teostama ravi, mis on vajalik enne implantaatide asetamist (hambaaukude, juurealuste põletike ja hamba tugikudede põletike ravi jne).

Suusisesed fotod: nende abil saame planeerida implantaadi asetamiseks ja hilisemaks kroonimiseks vajalikke protseduure.

Röntgenülesvõtted: need on samuti vajalikud, et hinnata lõualuude kuju ja seisukorda ning lokaliseerida tähtsad struktuurid, mida ei tohiks operatsiooni käigus vigastada, sealhulgas närvid, nende väljumiskohad ja põskkoobas. Vahetevahel ei piisa tavalistest röntgenülesvõtetest, et saada piisavalt informatsiooni. Sel puhul tuleb lisaks teha ka 3D röntgenuuring.

Kogutud andmete põhjal saame planeerida kõige optimaalsema raviplaani.

Raviprotsess

Implantaadi paigaldamine ja raviprotsessist lähemalt

Olenevalt olukorrast toimub implantaadi asetamine kas ühe- või kaheetapiliselt.

Üheetapiline protseduur: igemele tuleb teha lõige, mille kaudu saab paljastada luukoe. Spetsiaalsete puuridega tuleb kujundada implantaadi asetamiseks lõualuusse auk. Implantaat paigaldatakse prepareeritud auku ja sellele asetatakse kinnituselement – paranemiskruvi. Igemelõige õmmeldakse kokku ja paranemiskruvi jääb selle vahelt välja paistma. See kinnituselement eemaldatakse 3 – 6 kuu möödudes (see aeg on varieeruv ja sõltub kasutatavast implantaadisüsteemist ning kliinilistest parameetritest, nagu luutihedus, mis mõjutab implantaadi stabiilsust). Pärast paranemiskruvi eemaldamist asendatakse see abutmendiga, mis hakkab implantaati ühendama hammast imiteeriva implantaadikrooniga.

Kaheetapiline protseduur: kuni implantaadi paigaldamiseni on need protseduurid sarnased, kuid paranemiskruvi asemel asetatakse implantaadile luustumise ajaks kattekruvi ja ige õmmeldakse nende kohal kokku. Paranemine toimub suletud keskkonnas igeme all. Pärast vajalikku paranemisperioodi tuleb ige uuesti lahti lõigata ja kattekruvi paljastada. Seejärel tuleb see asendada abutmendiga ja siis on implantaat valmis kroonimiseks.

Tavaliselt on kaheetapiline protseduur vajalik juhul, kui lisaks implantaadi asetamisele on vaja suurendada ka lõualuu mahtu luumaterjali või regeneratiivse tehnika abil. Samuti, kui implantaadi paigaldamisel tundub, et luu tiheduse tõttu ei pruugi implantaadi esmane stabiilsus olla optimaalne.

Jäljendid proteesimiseks: kui ige on täielikult paranenud, (u 4-6 nädala möödudes) tuleb abutmendist ja hammastest võtta jäljend, et hambatehnik saaks laboris valmistada samasuguse mudeli ja selle abil ehitada võimalikult naturaalseid hambaid meenutava implantaatidele toetuva restauratsiooni.

Restauratsiooni suhu asetamine: laboris valmistatud restauratsioone proovitakse patsiendi suus implantaadiga ühendatud abutmendile. Hinnatakse restauratsiooni istuvust, välimust ja kontrollitakse hambumust. Mõnikord on vaja enne restauratsiooni lõplikku suhu asetamist käia mitmeid kordi sellises kontrollis, seni kuni hambaarst ja patsient on tulemusega rahul.

 

Loe täiendavalt juurde:

Loe meie teiste teenuste kohta siit.
Loe suutervise kohta rohkem siit.

Meie kodulehekülg kasutab küpsiseid, et me saaks pakkuda paremat kodulehekülje külastamise kogemust. Jätkates nõustute meie küpsiste, jälgimisstatistika jms.