Tel: 533 599 66

Kellele hambaimplantaadid sobivad

Hambaimplantaadid sobivad peaaegu kõigile patsientidele, kuid ravi vastunäidustuseks on:

 

  • Kasvav lõualuu: kuna implantaat luustub lõualuus peab selleks ajaks olema luu areng lõppenud (ei sobi kasutamiseks noorematele kui 18 eluaastat)

  • Suu peab olema terve: eelnevalt tuleb ravida kõik hambaaugud, juurealused põletikud ning igeme ja hamba kinnituskudede põletikud. Kui implantaadid asetatakse ravimata parodontiidiga patsiendi suhu on väga suur oht, et infektsioon levib olemasolevate hammaste igemetaskutest ka implantaadi ümber, mis võib kaasa tuua luukao ja implantaadi kaotuse.
     
  • Halb suuhügieen: enne implantaatide paigaldamist tuleb koos hambaarstiga üle vaadata kodused hügieenivõtted. Ravi pikaajaline õnnestumine sõltub heast suuhügieenist ja hambakatu kontrollist. Pärast implantaatide asetamist tuleb käia regulaarselt kontrollis ja puhastuses, et hinnata igemete ja luu seisundit implantaadi ümber ning ennetada komplikatsioone võimalikult varakult.

  • Üldtervise probleemid: mitte-kontrolli all olev diabeet (suurem infektsioonioht ning halvem paranemine pärast protseduuri); verehüübimise probleemid; teatud luukoe haigused; immuunsüsteemi puudulikkus; uimastite tarvitamine.

  • Suitsetamine:  suitsetamine muudab organismi immuun-ja põletikuvastust ning uuringud on näidanud, et võrreldes mittesuitsetajatega on suitsetajatele iseloomulik halvenenud operatsioonijärgne paranemine ning suurem oht implantaatide kaotuseks. Suitsetamisest loobumine tõstab märgatavalt implantaatravi õnnestumise tõenäosust.

Loe täiendavalt juurde: