Parodontoloogia ehk igemeravi | Sakala Hambaravi Tallinnas

Parodontoloogia

Millega tegeleb parodontoloogia

Parodontoloogia on hambaravi haru, mis tegeleb igemehaiguste ennetuse ja raviga. Igemepõletikku tekitavad hambakatus elavad mikroobid, mida antakse perekonnas üksteisele edasi. Igemehaiguste temaatikaga on inimesed üldiselt vähem kursis, aga kuna tegemist on kaariese kõrval teise, väga levinud haiguste grupiga, siis pühendame siinkohal sellele eriliselt tähelepanu. Meie kogemus on näidanud, et iga üle 30-aastane inimene peaks käima regulaarselt parodontoloogi vastuvõtul läbivaatusel.

Mis haigused vajavad igemeravi

Lihtsustatult võib jaotada igemehaigused, mis vajavad igemeravi, kaheks: gingiviit ehk igemepõletik ja parodontiit ehk hammast ümbritseva koe krooniline põletik.

Kerge põletik igemes ehk gingiviit võib ravimata jätmisel edasi areneda krooniliseks kahjustavaks põletikuks – parodontiidiks. Tasub teada, et parodontiidi tekitatud kahjustused on pöördumatud, sest hävinud igeme- ja luukudet ei ole enamasti võimalik enam taastada. Parodontiiti peetakse inimkonna üheks kõige levinumaks kroonilise põletikuga haiguseks, kuid samas ei pöörata sellele piisavalt tähelepanu.  Uuringud näitavad, et üle 35-aastaste inimeste seas põevad kroonilisi igemehaigusi 8 inimest 10-st.

Parodontoloogia ehk igemeravi

Igemehaiguste ravi seisneb igemetaskute puhastamises mikroobidest, hambakivist ja põletikulisest pehmest koest. Nimetatud protseduur toimub osade kaupa ja üldjuhul tuimestusega. Pärast terve suu puhastamist tuleb patsiendil tulla kindlasti kontrolli 3-6 kuu möödudes. Järgneb nn säilitava ravi faas, mis tähendab, et igemetaskud mõõdetakse ja vajadusel puhastatakse korduvalt. Igemehaiguste säilitav ravi kestab patsiendil elu lõpuni.

 

Parontoloogia

Parontoloogia

Kes on parodontoloog

Parodontoloog on hambaarst, kes on spetsialiseerunud igemehaiguste ärahoidmisele, diagnoosimisele ja ravile ning hamba implantaatide paigaldamisele. Parodontoloog on läbinud ulatusliku väljaõppe sellel alal lisaks ülikooliharidusele.

Millal külastada parodontoloogi ehk igemehaiguste arsti?

Kuigi igemehaigused on kaariese kõrval teiseks kõige levinumaks haiguste grupiks, siis ei pöörata neile piisavalt tähelepanu. Kui oled märganud:

  • igemete veritsust, turset ja tundlikkust;
  • igemete punetust;
  • halba hingeõhku;
  • hammaste liikuvust;
  • igemete taandumist ja sellega kaasnevat tundlikkust temperatuuri suhtes,
    siis soovitame külastada oma hambaarsti, kes vajadusel suunab parodontoloogi vastuvõtule.

Kui igemehaigus areneb krooniliseks põletikuks (parodontiidiks), siis on kahjustused pöördumatud. Seega tasub igemehaiguseid ennetada ja käia kontrollis!

Parodontiidi ravi

Loe parodontoloogia kohta rohkem siit.
Leia rohkem infot siit.

Meie kodulehekülg kasutab küpsiseid, et me saaks pakkuda paremat kodulehekülje külastamise kogemust. Jätkates nõustute meie küpsiste, jälgimisstatistika jms.