Ravi kõrvaltoimed, kirurgilisel ja mitte-kirurgilisel ravil on omad ohud

Ravi kõrvaltoimed

Ravi kõrvaltoimed – nii mitte-kirurgilisel kui ka kirurgilisel ravil on olemas ka negatiivsed tagajärjed.

Hammaste suurenenud tundlikkus

See on patsientidele üks kõige tüütumaid probleeme pärast nii mitte-kirurgilist kui kirurgilist ravi. Põletikus igemed on tursunud ning pärast hammaste puhastamist see turse kaob ning ige tõmbub kompaktselt kokku. Igemetaskud selle arvelt vähenevad, kuid see osa hambapinnast, mis eelnevalt paiknes igemetaskus hakkab nüüd paljastuma. Hamba juurepind pole kaetud emaliliga ning seetõttu tunneb rohkem temperatuuri ja hammaste harjamist. Sama toimub ka kirurgilise ravi järgselt, kus igemetasku nö. „lõigatakse ära“ hamba ümbert ära. Enamasti tundlikkus väheneb aegamööda ning järelkontrollide käigus on võimalik paljastunud hambakaelu katta tundlikkust vähendavate vahenditega. Kodus võivad patsiendid kasutada hambapastat, mis on mõeldud tundlikele hammastele. Kindlasti tuleks vältida abrasiivseid valgendavaid hambapastasid.

Esteetilised probleemid ja ravi kõrvaltoimed

Sarnaselt tundlikkusele on üks kinnituskudede ravi tagajärgi esteetika halvenemine. Hambad muutuvad pikemaks. Suuremal-vähemal määral paljastuvad hambakaelad, mille värv on tihti tumedam kui hambakroonil. Ulatusliku kinnituskudede kao puhul kaovad hammaste vahelt roosad igemepapillid ja tundub nagu oleksid hammaste vahel nö. „mustad kolmnurgad“. Esteetilisi probleeme saab lahendada enamasti ortodontilise ja proteetilise raviga.

Ravi kõrvaltoimed


Parodontiidi ravi

Meie kodulehekülg kasutab küpsiseid, et me saaks pakkuda paremat kodulehekülje külastamise kogemust. Jätkates nõustute meie küpsiste, jälgimisstatistika jms. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).