Agressiivne parodontiit | Sakala Hambaravi Tallinnas

Agressiivne parodontiit

Agressiivne parodontiit on hamba kinnitusaparaati kahjustav raske krooniline põletik, mille tagajärjel võivad hambad hakata liikuma. See viib tihti hilisema hammaste kaotuseni. Haiguse kergemaid ja mõõdukaid vorme esineb sageli, aga need ei tekita olulisi probleeme. Agressiivset ja ravile raskesti alluvat parodontiiti täheldatakse harva, aga siiski seda esineb.

Võrreldes teiste igemehaigustega on agressiivne parodontiit eriti raske ja kiire progressiooniga (arenenud riikides 0,5-1% populatsioonist). See haigus võib haarata kõigis vanustes patsiente, sh tihti algab eelpuberteedi eas. Seda iseloomustab perekondlik taust ja väga kiire kinnituskudede kadu. Tihti on pole haiguse ulatus korrelatsioonis hammastel oleva katu hulgaga. Diagnoosimata ja ravimata võib juba enne 20.-dat eluaastat hakata hambaid kaotama.

Liikuvaid hambaid on võimalik osaliselt fikseerida erinevate lahaste abil või need eemaldatakse ning võimalusel asendatakse implantaathammaste või proteesidega. Soovitatakse ka üldtugevdavaid protseduure ning kindlasti tuleb loobuda  suitsetamisest ja teistest kahjulikest harjumustest. Lähemalt selgitab meie  kliinikus võimalikke raviplaane vastava eriala spetsialist hambaarst-parodontoloog. Lisainformatsiooni meie parodontoloogide kohta leiad personali lehelt.

Tänapäevaste ravimeetoditega suudetakse haigus mõnevõrra peatada, kuid igemekudesid pole võimalik täielikult taastada.

Agressiivne parodontiit

Agressiivne parodontiit

Meie kodulehekülg kasutab küpsiseid, et me saaks pakkuda paremat kodulehekülje külastamise kogemust. Jätkates nõustute meie küpsiste, jälgimisstatistika jms. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).