Tel: 533 599 66

Kirurgiline parodontiidi ravi

Kirurgiline ravi on näidustatud juhul kui hammaste ümber esinevad endiselt igemetaskud, mis on >5 mm ja kui nendes punktides esineb ka igemete veritsus. Kirurgiline korrigeerimine on oluline, et neis kohtades haigus uuesti levima ei hakkaks.  

Kirurgilise ravi meetodeid on mitmeid:

MWF e. avatud lapiga puhastus: selle protseduuri käigus tehakse igemelõiked, et saavutada parem hambapindade nähtavus efektiivsemaks puhastamiseks. Hiljem õmmeldakse igemed kinni ilma luudefektide korrigeerimiseta. Need võivad edaspidi tekitada olukorra, kui igemetaskud tekivad hammaste ümber tagasi.

Resettiivkirurgia: teostatakse eelmisele sarnane protseduur, et teostada parem puhastatavus, kuid parandatakse ka luukoe ebakorrapärasused. See protseduur on võrreldes eelmisega agressiivsem, kuid tulemus on parem, kuna igemetaskud praktiliselt eemaldatakse.

Kirurgiline parodontiidi ravi:

Hamba tugikoed on põletikus ja osaliselt hävinenud:

Parodontoloogia

Pärast igemelõiget hambakatt ja –kivi eemaldatakse:

Parodont, Sakala Hambaravi

 

Luudefektid tasandatakse:

Parodontoloogia, Sakala Hambaravi

 

Avatud ige õmmeldakse kokku:

Parodontiit, Sakala Hambaravi

 

Regeneratiivkirurgia: selle protseduuri käigus proovime taastekitada luud, mis on põletiku tagajärel ära kadunud. See on keeruline protseduur, mis vajab tihti ka luuasendajate, membraanide ja luusiirete kasutamist. Kahjuks saab seda tehnikat kasutada vaid kindlate vertikaalsete luudefektide ravis ning ühtlase luukao puhul see ei toimi. Samas võime nende kindlat tüüpi defektide puhul päästa hambaid, mis esmalt tunduvad „lootusetu“ prognoosiga. Selleks, et sellist tüüpi protseduur õnnestuks peab koostöö patsiendiga olema väga hea. See tähendab põhjalikku kodust hügieeni ja ranget järelkontrollide järgimist. 

Vertikaalne luudefekt:

Parodontiit, Sakala Hambaravi

 

Luusiirde materjal ja membraan:

Parodontoloogia, Sakala Hambaravi

 

Membraani fikseerimine:

Parodont, Sakala Hambaravi

 

Igemelapi sulgemine esmaspingselt:

Parodontoloogia

 

Mukogingivaalkirurgia: see tüüp tehnikad on mõeldud pehmete kudede defektide parandamiseks.  Siia alla kuuluvad igemetaandumiste katmine, kinnitunud igeme mahu suurendamine, igeme defektide/kraaterite korrigeerimine


Parodontiidi ravi