Tel: 533 599 66

Hammaste valgendamine

Kabinetis hammaste valgendamine

Hammaste valgendamine võtab aega 30-60 minutit. Olenevalt patsiendist ei pruugi ainult ühest valgendamis-sessioonist piisata. Hambaarst katab valgendamist vajavatel hammastel ümbritsevad igemed spetsiaalse kaitsva kattega ning asetab hammastele valgendusgeeli.

Meie kliinikus on kasutuses Ameerika hinnatud tootja Ultradent valgendussari - Opalescence Boost. Opalescence on üle 20-aastase kogemusega turuliider, mis on leidnud patsientide poolehoiu üle maailma.

Hammaste valgendus - Sakala Hambaravi


Kodune hammaste valgendamine

Hammaste valgendamine on täiesti teostatav ka kodustes tingimustes. Patsiendile valmistatakse spetsiaalsed individuaalsed valgenduskaped, mille jaoks hambaarst võtab esimesel visiidil jäljendid ja labor teeb vormid järgmiseks visiidiks valmis. Hambaarst õpetab, kuidas kodus toimida ning annab koos valgenduskapedega kaasa valgendusgeelide komplekti. Geelides on valgendavaks aineks vesinikperoksiid (10%, 16%). Kodus tuleb asetada valgendusgeel kapedesse ja geeliga kaped suhu (olenevalt tootest, 6-8 tunniks). Pärast valgendamist ei ole soovitav süüa paari päeva jooksul tugevalt toidupigmente sisaldavaid sööke-jooke (must tee, kohv, punane vein mustikad jms). Hamba enda struktuur valgendamise käigus ei muutu. Kroonid ja täidised värvi ei muuda. Hammaste valgendamine on protseduur, mille teostamisel võivad hambad muutuda tundlikuks - need nähud mööduvad pärast valgendamist. On olemas ka spetsiaalsed tundlikkust vähendavad hambapastad.

Kiiremaks ja mugavamaks variandiks on juba eeltoodetud universaalse suurusega valgenduskaped. Ühes pakis on juba valgendusgeeliga kaetud vormid nii üla- kui alalõuale. Väga kergesti kasutatavad ja mugavad.

Meie kliinikus on kasutuses Ameerika hinnatud tootja Ultradent valgendussari - Opalescence Take Home. Opalescence on üle 20-aastase kogemusega turuliider, mida usaldavad hambaarstid üle maailma.

Hammaste valgendus - Sakala Hambaravi


Devitaalsete hammaste valgendamine

Mõnikord võib hammas peale juureravi aja möödudes tumenda. Kui hambareas on muutnud värvi üksik hammas, ei toimi sellele ülalnimetatud valgendusmeetodid. Hambale puuritakse suulae või keelepoolsele pinnale auguke, eemaldatakse vana täidis ning hambasse asetatakse spetsiaalne valgendusgeel. Hambasse tekitatud auk suletakse ajutiselt täidisega ning protseduuri korratakse 3-5 päeva tagant kuni soovitud tulemuse saavutamiseni.