Hambakaunistused | Sakala Hambaravi Tallinnas

Hambakaunistused

Mis on hambakaunistused

Hambakaunistused on pisikesed kujukesed (nt. kullast, valgest kullast ja vääriskividest), mis liimitakse hambale ilma hambaemaili kahjustamata. Paigaldamise eel töödeldakse hamba pind happega ja seejärel kinnitatakse kaunistus spetsiaalse voolava täidismaterjaliga hambale. Täidismaterjal kõvastatakse lambi abil. Protseduur on täiesti valutu.  Kaunistus on umbes 0,5-1 mm paksune, laius-pikkus varieeruvad (~2-3 mm). Kuna hambakaunistus on suhteliselt õhuke, harjub sellega üsna kiiresti. Hambakaunistusi on nii metallist, ainult kivikesena kui ka metallkujuke koos kiviga. Hind sõltub sellest, kui palju on kujukeses väärismetalli ja kui väärtuslik on kivike. Hambakaunistusi on nii tüdrukutele kui poistele, meestele ja naistele. Panna võib kaunistusi igale hambale, kuid tavaliselt paigutatakse neid jäävhammastele alates 10. eluaastast

Hambakaunistused

Hambakaunistused

Kui kaua hambakaunistused püsivad

Teoreetiliselt peaks korralikult paigaldatud ja hooldatud hambakaunistus hambal püsima aastaid, kuid ettevaatamatu või hoolimatu tegutsemine (nt. kõva toidu närimine, traumad jmt.) võivad selle liiga vara lahti murda. Kui hambakaunistuse tagumine pind on rikkumata ja vana kaunistus on kenasti korras, siis saab selle soovi korral tagasi liimida.

Hambakaunistuste eemaldamine

Kui tekib soov kaunistus eemaldada, kulub hambaarsti juures vaid 15 min ja see on kerge, valutu protseduur, nagu ka paigaldus. Hamba pind on ka pärast kaunistuse eemaldamist sile ja vigastuseta.

Hambakaunistuste hind

Hambakaunistusi valmistatakse erineva väärtusega materjalidest – nii väärismetallist, ainult kivikesena kui ka kombineeritakse väärismetalli koos kiviga. Hind sõltub sellest, kui palju on kujukeses väärismetalli ja kui väärtuslik on kivike. Hambakaunistuse hinnale lisandub täiendavalt ka paigaldamise tasu – 41 eurot.

NB! Soovitud hambakaunistused peab ette tellima, kuna valik on lai ja kliinikus kohapeal laoseisu me ei hoia!
Hambakaunistuste valikuga seonduvat ja paigaldamise detaile selgitame kliinikus kohapeal arstliku visiidi käigus.

Tarneaeg on neil üldjuhul 2 – 3 päeva. Vahel võib tarneaeg ka olla pikem ning täpne tarneaeg selgub peale visiiti ja kaunistuse tellimuse edastamist tootjale.

Hambakaunistuste tootja on: Hådéns Dental Original Products HB

Loe meie hambaravi teenuste kohta rohkem siit.

Leia rohkem infot siit.

Meie kodulehekülg kasutab küpsiseid, et me saaks pakkuda paremat kodulehekülje külastamise kogemust. Jätkates nõustute meie küpsiste, jälgimisstatistika jms. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).