Kirurgiline parodontiidi ravi, näidustus ja ravi meetodid

Kirurgiline parodontiidi ravi

Kirurgiline parodontiidi ravi on näidustatud juhul kui hammaste ümber esinevad endiselt igemetaskud, mis on >5 mm ja kui nendes punktides esineb ka igemete veritsus. Kirurgiline korrigeerimine on oluline, et neis kohtades haigus uuesti levima ei hakkaks.

Kirurgiline parodontiidi ravi ja meetodid

MWF e. avatud lapiga puhastus: selle protseduuri käigus tehakse igemelõiked, et saavutada parem hambapindade nähtavus efektiivsemaks puhastamiseks. Hiljem õmmeldakse igemed kinni ilma luudefektide korrigeerimiseta. Need võivad edaspidi tekitada olukorra, kui igemetaskud tekivad hammaste ümber tagasi.

Resettiivkirurgia: teostatakse eelmisele sarnane protseduur, et teostada parem puhastatavus, kuid parandatakse ka luukoe ebakorrapärasused. See protseduur on võrreldes eelmisega agressiivsem, kuid tulemus on parem, kuna igemetaskud praktiliselt eemaldatakse.

Hamba tugikoed on põletikus ja osaliselt hävinenud

Kirurgiline parodontiidi ravi

Pärast igemelõiget hambakatt ja –kivi eemaldatakse

Kirurgiline parodontiidi ravi

 

Luudefektid tasandatakse

Kirurgiline parodontiidi ravi

 

Avatud ige õmmeldakse kokku

Kirurgiline parodontiidi ravi

 

Regeneratiivkirurgia: selle protseduuri käigus proovime taastekitada luud, mis on põletiku tagajärel ära kadunud. See on keeruline protseduur, mis vajab tihti ka luuasendajate, membraanide ja luusiirete kasutamist. Kahjuks saab seda tehnikat kasutada vaid kindlate vertikaalsete luudefektide ravis ning ühtlase luukao puhul see ei toimi. Samas võime nende kindlat tüüpi defektide puhul päästa hambaid, mis esmalt tunduvad „lootusetu“ prognoosiga. Selleks, et sellist tüüpi protseduur õnnestuks peab koostöö patsiendiga olema väga hea. See tähendab põhjalikku kodust hügieeni ja ranget järelkontrollide järgimist.

Vertikaalne luudefekt

Kirurgiline parodontiidi ravi

 

Luusiirde materjal ja membraan

Parodontoloogia, Sakala Hambaravi

 

Membraani fikseerimine

Parodont, Sakala Hambaravi

 

Igemelapi sulgemine esmaspingselt

Parodontoloogia

 

Mukogingivaalkirurgia: see tüüp tehnikad on mõeldud pehmete kudede defektide parandamiseks.  Siia alla kuuluvad igemetaandumiste katmine, kinnitunud igeme mahu suurendamine, igeme defektide/kraaterite korrigeerimine

Pärast kirurgilisi protseduure on haavad suuremal-vähemal määral tundlikud. Esmane haavade paranemine toimub esimeste nädalate jooksul pärast operatsiooni. Selle aja jooksul tuleks hoiduda vastava piirkonna harjamisest ja niiditamisest kuni õmblused on eemaldatud ja haav ilusti kinni kasvanud. Selle perioodi vältel tuleb ülejäänud suud puhastada korralikult nagu tavaliselt, kuid opereeritud piirkonna puhastuseks tuleks kasutada kloorheksidiiniga suuloputust.
Meie kodulehekülg kasutab küpsiseid, et me saaks pakkuda paremat kodulehekülje külastamise kogemust. Jätkates nõustute meie küpsiste, jälgimisstatistika jms.