Hambakivi | Sakala Hambaravi | Broneeri aeg mugavalt veebis!

Hambakivi

Hambakivi on mineraliseerunud hambakatt. Silmaga on seda suhteliselt hästi näha, kuna iseloomulik kollakas-pruunikas värv ja kivistunud olek hambapinnal on iseloomulik just hambakivile.

Kuna hambakivi on hamba pinnal olev kõva mass, siis hambaharjaga on seda keeruline eemaldada. Seda aitab eemaldada hambaarst spetsiaalsete instrumentide ja aparatuuriga. Üldjuhul ei võta protseduur kauem kui 45 minutit ja hammaste hea tervise tagamiseks on soovitatav hambaid puhastada katust ja kivist vähemalt kaks korda aastas.

Mis on hambakivi

Kuidas hambakivi tekib?

Hammastele kogunenud hambakatt hakkab aja jooksul süljest ja igemetaskuvedelikust endasse mineraale koguma ning muutub tugevaks hambakiviks. See juhtub juba 2 nädala jooksul, kui hammastelt kattu ei eemaldata. Hambakivi on juba keeruline harjates hammastelt eemaldada ning selleks tuleb pöörduda hambaarsti või hügienisti poole. Kui bakterite ladestused liiguvad igeme alla, hakkab sinna arenema igemetasku. Mida sügavamale hambakivi tekib, seda sügavamaks „tasku“ hamba ümber läheb. Kui normaalne igemevagu jääb 1 - 3 mm piiresse, siis >4 mm on juba patoloogiline.
Teaduslikult on kindlaks tehtud, et koduste hügieenivõtetega sügavate igemetaskutega hammaste ümber pole võimalik enam nii efektiivselt puhastada ning see annab teed ladestuste edasisele levikule.

Mitte igasugune hambakatt ei kutsu esile igemepõletiku progresseerumist kuni kinnituskudede kaoni. Erinevatel inimestel on suuõõnes olemas suuremal või vähemal määral spetsiifilised bakteriteliigid, mis koostoimes eelnimetatud faktoritega võivad esile kutsuda teatud tüüpi haiguse edasiarenemist.

Parodontiidi ravi

Loe meie teenuste kohta rohkem siit.
Selle kohta, mis on hambakivi, leiad rohkem kasulikku infot ka siit.

Meie kodulehekülg kasutab küpsiseid, et me saaks pakkuda paremat kodulehekülje külastamise kogemust. Jätkates nõustute meie küpsiste, jälgimisstatistika jms.