Raviaeg on lihtsamini leitav kuu lõpus

Raviaeg – lihtsam saada kuu alguses ja lõpus

Raviaeg ja sellest loobumine – püüame sellest käesolevas artiklis natuke juttu teha, kuna see teema puudutab kõiki meditsiiniasutusi. Hambaravi raviaegadest loobujaid ning viimasel hetkel broneeringu tühistajaid on kõige enam just kalendrikuu lõpus ja uue kuu alguses. Tühistamise põhjuseks on tavaliselt ootamatu haigestumine või rahaliste vahendite piiratus, mis enne palgapäeva tunda annab­.

Sakala Hambakliiniku pikaajalise kogemusega administraator Sirje Mutso tõdes, et inimeste elutempo on niivõrd kiireks muutunud, et viimasel hetkel aja tühistamine leiab aset üha sagedamini.

“Enne aja planeerimist palume patsientidel väga täpselt oma ajakava läbi mõelda, et poleks asjatuid aegade ümbertõstmisi,” rääkis Mutso. Ta lisas, et olenevalt raviplaani iseloomust võivad visiitide pikkused olla väga erineva pikkuse ja intervalliga. Sellest olenevalt võib uue raviplaani paika panemine telefoni teel pikendada märgatavalt ka teiste patsientide teenindamise ooteaega.

Tühista raviaeg tööpäeva jooksul

Kokkulepitud raviaeg tühistatakse nii telefoni kui ka e-maili teel, kuid tuleb ette ka seda, et pärast tööpäeva lõppu laekub SMS järgmise päeva aja tühistamise kohta. Nii jõuab see info administraatoriteni alles järgmisel päeval ja kui tegemist on päeva esimese ajaga, siis läheb see sageli lihtsalt kaotsi. Samas ravijärjekorrad on väga pikad ning patsiente, kes vajaks hambaarsti abi, jagub. Seega palume raviaegadest kergekäeliselt mitte loobuda.

“Broneeringu tühistamisest tuleks kindlasti teada anda tööpäeva vältel, kas telefoni või e-maili teel,” soovitas Mutso. “ Meie kliinikus on kasutusel ka hambaravi broneeringute äpp, kuid äpi kaudu broneeringu tühistamine pole võimalik. Samas saab seal ülevaate vabadest aegadest. Kui tõesti muud üle ei jää ja tulebki aeg tühistada, siis soovi korral saadame teate vabanenud ajast,” lisas Mutso. Samas ta rõhutas, et hambaravi kabinettide sujuvaks tööks, teiste patsientide ja arstide austamiseks aegade ootamatut ning lühiajalise etteteatamisega tühistamist ei soosita. “Kui inimene ikka korduvalt kohale ei tule või mitu korda järjest ütleb viimasel minutil aja ära, siis me rakendame ka ravi jätkamise tasu. Kui antud tasu on makstud, siis jätkame raviga,” ütles pikaajalise administraatori töökogemusega Mutso.

13 ja reede hambaraviks ei passi?

On ka patsiente, kes väga eeskujulikult raviajaga ümber käivad. “Ühel hommikul kell 7.30 helises kliiniku telefon ja patsient teatas, et ta ei saa kahjuks visiidile tulla, sest on naisega sünnitusmajas,” rääkis Mutso.

Samas on ka neid näiteid, kus patsient on ilusa ilma tõttu otsustanud aja tühistada.  “Patsient helistas meile ja ütles, et ilusa ilmaga ta maalt ära ei tule, teeb parem aiatööd. Me pakkusime talle siis asenduseks aega reedel, mis juhtumisi oli kolmeteistkümnes. Kui patsient aga kuulis, et tegemist on 13 ja reedega muutis ta väga kiiresti meelt ja otsustas sel päeval kohe kindlasti mitte visiidile tulla,” pajatas Mutso.

 

Loe meie teisi blogipostitusi siit.

Loe meie teiste teenuste kohta siit.

Loe suutervise kohta rohkem siit.

Vaata kõiki uudiseid
Vaata kõiki uudiseid
Igemehaigused ja nende ravi – Dr Laura Saksing
09.04.2021
Igemehaigused ja nende ravi – Dr Laura Saksing
Igemehaigused ja nende ravi – Dr Laura Saksing...
Loe edasi
Uuendame meie kodulehte
07.04.2021
Uuendame meie kodulehte
Uuendame meie kodulehte...
Loe edasi
Naerugaasiga sedatsioon  – Sakala Hambaravi uus teenus
11.01.2021
Naerugaasiga sedatsioon – Sakala Hambaravi uus teenus
Naerugaasiga sedatsioon – Sakala Hambaravi uus teenus...
Loe edasi
Meie kodulehekülg kasutab küpsiseid, et me saaks pakkuda paremat kodulehekülje külastamise kogemust. Jätkates nõustute meie küpsiste, jälgimisstatistika jms.