Elektriline hambahari – parem kui tavaline?

Elektriline hambahari eemaldab tõhusamalt hambakattu

Kuna elektriline hambahari eemaldab võrreldes tavalise hambaharjaga kuni seitse korda enam hambakattu, soovitavad suuhügienistid efektiivse hammaste hoolduse tagamiseks eelistada just elektrilist hambaharja.
Poodides on elektriliste hambaharjade valik aga viimaste aastate jooksul märgatavalt suurenenud – saadaval on erinevas hinnaklassis mudeleid, mis teeb endale sobiva toote valimise keeruliseks.

Elektriline hambahari, millel on õiged harjased

Elektrilist hambaharja valides tasub jälgida nii selle funktsioone kui ka seda, millise puhastusvõimega on hambaharja harjased. Uuemate elektriliste hambaharjade harjased on teemandikujulised, mistõttu eemaldavad need hammastelt katu, milleni tavaline hambahari ei jõua.

Elektrilise hambaharja harjased võivad olla õrna, keskmise või tugeva jäikusega. Sakala hambaravi suuhügienist Brigitta Kulbergi sõnul tasuks eelistada õrna jäikusega harjaseid.

“Tugevad harjased kahjustavad hambaemaili ja igemeid, mistõttu ei sobi need kindlasti tundlike hammaste või igemevaevustega inimestele,” sõnas Kulberg.

Kasutamismugavus

Hammaste pesemisel on oluline kasutada õiget tehnikat ning eelistada tasuks elektrilist hambaharja, mis teeb õiged liigutused kasutaja eest ise ära.

“Kui tavalise hambaharjaga tuleb hambaid harjata vähemalt kolm minutit, siis elektrilise hambaharja kasutamisel piisab kahest minutist,” kinnitas Kulberg. Et ajast kinni pidamist mugavamaks muuta, tasuks eelistada elektrilist hambaharja, millel on taimer.

Hammaste hoolduseks ei piisa siiski vaid vajalikust ajast kinnipidamisest. Oluline on ka harjamise tugevuse surve – tavalise hambaharja kasutusharjumusest suruvad paljud ka elektrilist hambaharja liiga tugevalt vastu hambaid.

Uuemad mudelid näitavad, kas hambaharja surve hammastele on liiga tugev ja see aitab kasutajal omandada õige tugevuse tehnika hammaste pesemiseks.

Surve tugevuse reguleerimine on eriti oluline just tundlike hammaste puhul.

Elektriline hambahari lastele

Suuhügieenist saab igapäevase toimetamise oluline osa juba esimeste hammaste kasvamise ajal, mistõttu tasuks elektrilist hambaharja kasutada ka piimahammaste puhastamiseks. Et innustada lapsi hambaid pesema, on võimalik soetada spetsiaalselt lastele mõeldud hambahari, millel on lastepärane ja mugav disain.

Eriti nutika hambapesu tagamiseks on uuemad elektrilise hambaharja mudelid võtnud kasutusele spetsiaalse hambapesu äpi, mis õpetab täpselt, kuidas hambaid harjata ja järk-järgult hammaste pesu tehnikat veelgi efektiivsemaks muuta ning premeerib õige kasutustehnika eest. Ka taimer aitab lapsel korralikku hambahügieeni omandada.

Kui laps hakkab hiljem kasutama tavalist hambaharja, jäävad talle elektrilise hambaharjaga õpitud tehnikad endiselt kasutusele.

Loe meie teiste teenuste kohta siit.

Loe suutervise kohta rohkem siit.

Vaata kõiki uudiseid
Vaata kõiki uudiseid
Sakala Hambaravi suvepäevad, oleme suletud 22.07 ja 23.07
22.07.2021
Sakala Hambaravi suvepäevad, oleme suletud 22.07 ja 23.07
Sakala Hambaravi suvepäevad, oleme suletud 22.07 ja 23.07...
Loe edasi
HAMBARAVI VEIDER MAAILM
08.07.2021
HAMBARAVI VEIDER MAAILM
HAMBARAVI VEIDER MAAILM...
Loe edasi
Jaanipäev, oleme kuni 28.06 suletud
25.06.2021
Jaanipäev, oleme kuni 28.06 suletud
Jaanipäev, oleme kuni 28.06 suletud...
Loe edasi
Meie kodulehekülg kasutab küpsiseid, et me saaks pakkuda paremat kodulehekülje külastamise kogemust. Jätkates nõustute meie küpsiste, jälgimisstatistika jms.