Tel: 533 599 66

Proteesid annavad tunda

Eemaldatavaid proteese tuleb regulaarselt puhastada ja hooldada. Soovitatav on pesta proteese vähemalt kaks korda päevas – hommikul ja õhtul. Pesemiseks on kõige sobilikum apteegis või hästivarustatud kaupluses müüdav tugevate harjastega hambahari. Kuna proteesid on vääral kasutamisel kergesti purunevad, siis soovitame meeles pidada järgmist:

  • Proteeside pesemisel käige kindlasti üle kõik pinnad nii sise- kui väliskülgedel, aga vältige metallist kinnituselementidele jõu rakendamist, kuna see võib proteesi õiget kuju deformeerida.
  • Pesul hoidke proteese kindlalt käes - maha kukkumisel võivad proteesid puruneda.
  • Vältige tavalise hambapasta kasutamist - see on liiga abrasiivne ning rikub proteesi poleeritud pinna. Proteesi puhastamiseks kasutage seepi.
  • Ärge kasutage keevat vett - see võib proteesid ära rikkuda.

Lisaks võtab aega sobiva asendi leidmine suus ja proteesiga harjumine. Seetõttu on soovitatav külastada hambaarsti vähemalt paar korda aastas, et teostada puhastus ja vajadusel proteeside asendi korrigeerimine.

Peale proteesi paigaldamist võib see põhjustada kerget ebamugavustunnet ja vajab harjumiseks aega. Kui ebamugavustunne ei kao, tuleb proteese sobivama asendi leidmiseks korrigeerida. Ebamugavustunne võib tekkida ka aja jooksul, kuna inimese lõualuu kuju võib muutuda, mistõttu protees ei istu enam õiges asendis. Ka sellisel puhul tuleb pöörduda arsti poole, et proteeside asendit ja kuju parandada.