Tel: 533 599 66

Kuidas saame enda naeratust parandada

Käige kontrollis vähemalt kaks korda aastas!

Keeruka ja sageli kuluka ravi ennetamiseks soovitame käia hambaarsti juures kontrollis vähemalt kaks korda aastas. Regulaarne kontroll tagab selle, et haigused ja ebasoovitavad sümptomid saaksid ravi just varajases staadiumis. Nii on võimalik tagada parem ja valutum tulemus.

Hammaste pesu ja hooldus

Korralik hammaste eest hoolitsemine aitab teil vältida paljusid muresid tulevikus. Võtke endale hammaste pesuks ja hooldamiseks alati piisavalt aega. Püüdke vältida kiirustamist ja ärge unustage puhastamast ühtegi hammast või hambakülge. Oluline on ka õigete võtete ja vahendite kasutamine – selles osas oskavad meie arstid anda häid soovitusi.

Intensiivne pesemine ei ole alati kõige tulemuslikum lahendus ja tugevamate harjastega hambaharja kasutamine ei taga ilmtingimata ilusamat hambavärvi. Varuge rahulikult aega ja lugege selle kohta lähemalt siit.

Hammaste puhastus hambaarsti või suuhügienisti juures

Säravama naeratuse taastamisele aitab kindlasti kaasa hammaste puhastus. Meie arstid aitavad eemaldada katu ja pigmendi lihtsa protseduuriga, mis ei võta rohkem kui 45 minutit. Nimetatud protseduuri nimetatakse soodapuhastuseks.

AIR-FLOW ehk soodapuhastuse käigus uhutakse vee, õhu ja soodapulbri abil hammastelt jäänuk-katt ja plekid. Puhastuse käigus ei kahjustu hambapind. Protseduur on kiire ja valutu, ka raskesti ligipääsetavad kohad, nagu tihedad hambavahed, saavad puhtaks. Hambad on säravad ja siledad! Protseduuri käigus uhutakse maha ka hambaid kattev ja kaitsev süljekiht, mis taastub sülje proteiinide mõjul 2–3 tunniga. Selle aja jooksul ei ole soovitatav suitsetada, juua või süüa tugevalt värvipigmente sisaldavaid toiduaineid (nt punane vein, kohv, tee ja koolajoogid jms), kuna hambad on värvumise suhtes väga vastuvõtlikud.