HAMBARAVI VEIDER MAAILM | Sakala Hambaravi

HAMBARAVI VEIDER MAAILM

HAMBARAVI VEIDER MAAILM

Kui mõelda, et meid on maailmas palju ja suuremal osal meist on hambad, on tõenäoline, et aeg-ajalt juhtub hambaravis veidraid või väga veidraid asju. Meil Sakalas väga ei juhtu. Tõenäosus, et arsti juures midagi eriskummalist juhtub ongi väga-väga väike, aga kuna inimesi on maailmas palju, siis üht-teist põnevat leiab. Kui näeme, et lugejaid on, siis kirjutame hambaravi veidrast maailmast ka edaspidi. Selle kuu kolm põnevat leidu on järgmised:

#1. Siin vist kasvab midagi?

Kuigi juurekanalite puhastamisel on üldiselt võrdlemisi halb maine, siis hambaarstide jaoks on tegemist väga rutiinse protseduuriga. Välja arvatud juhul, kui märkad, et patsiendil kasvab suus taim! Üks hambaarst märkas katu ja hambakivi hulgas seemet. Lähemal uurimisel selgus, et see oli hambas kasvav tilluke taim. Pärast mõnda selgitavat küsimust ja vastust patsiendilt olid arstid veendunud, et tegemist oli kasvama läinud tomatiseemnega.

#2. Kui MacGyveri teip ei aita, siis aitab Super Attack!

Jah, eks see ole juba kergesti aimatav, kuhu see lugu läheb. Inglismaal Traffordis elav professionaalne koerte jalutaja Angie kartis väga hambaarsti. Kuna hambad vajasid siiski ravi, otsustas ta DIY hambaravi kasuks ja liimis logisevad hambad superliimiga kinni. Selliselt sai Angie järgmised 10 aastat võrdlemisi muretult hakkama, aga kuna liimis olevad mürgised kemikaalid olid tema ülemise lõualuu sisuliselt üles sulatanud, pidid lõpuks ikkagi hambaarstid 90% ülemistest hammastest eemaldama ja implantaatidega asendama.

#3. Kanep on hammastele paha, tule kontrolli!

63-aastane San Francisco hambaarst Joshua Weitz tegi seda, mida õige isa teeb, kui tema poeg nabitakse narkootikumide hangeldamise eest kinni ja pannakse pikemaks ajaks vangi – võtab pereäri enda kanda. Eks 10-15 kilogrammi kanepi hangeldamisega ühes kuus  teenis Weitz ka veitz rohkem kui hambaraviga. Taimi hoidis ta endal töö juures (alati hea mõte) ja sealt politsei suurema kogusega koos ta lõpuks kinni võttiski.

Humoorikaks teeb selle loo aga tõik, et Dr. Weitz postitas mõni nädal enne kinni võtmist enda kliiniku kodulehele video, milles räägib sellest, et kanepi kahjulikkust hammaste tervisele ei ole piisavalt uuritud ja kanepi tarvitajad peaksid kindlasti regulaarselt hambaarsti kontrollis käima. Nüüd ei teagi, kas doktori süda valutas inimeste tervise pärast või lootis kliinikusse kliente kohale meelitada.

Vaata kõiki uudiseid
Vaata kõiki uudiseid
Oleme 19.08 suletud! Kohtume jälle esmaspäeval 22.08. 🙂
19.08.2022
Oleme 19.08 suletud! Kohtume jälle esmaspäeval 22.08. 🙂
Oleme 19.08 suletud! Kohtume jälle esmaspäeval 22.08. 🙂...
Loe edasi
HAMBARAVI VEIDER MAAILM (REKORDID)
12.08.2021
HAMBARAVI VEIDER MAAILM (REKORDID)
HAMBARAVI VEIDER MAAILM (REKORDID)...
Loe edasi
Sakala Hambaravi puhkab, oleme suletud 30.07
22.07.2021
Sakala Hambaravi puhkab, oleme suletud 30.07
Sakala Hambaravi puhkab, oleme suletud 30.07...
Loe edasi
Meie kodulehekülg kasutab küpsiseid, et me saaks pakkuda paremat kodulehekülje külastamise kogemust. Jätkates nõustute meie küpsiste, jälgimisstatistika jms.