HAMBARAVI VEIDER MAAILM (REKORDID) | Sakala Hambaravi

HAMBARAVI VEIDER MAAILM (REKORDID)

HAMBARAVI VEIDER MAAILM (REKORDID)

Lõppenud olümpia valguses kirjutame seekord hambaravi veidrast maailmast läbi rekordite. Guinnessi rekordite raamat, mida 1955. aastast endiselt väljastatakse, sisaldab ka mitmeid hammastega seotud rekordeid. Noppisime nendest põnevamad välja. Kui näeme, et lugejaid on, siis kirjutame hambaravi veidrast maailmast ka edaspidi.

#1. Kõige rohkem hambaid

Meil kõigil on kaks hammaskonda – piimahambad ja jäävhambad. Piimahammaskonnas on 20 hammast ja jäävhammaskonnas 32 hammast. Sünnihetkel on enamiku hammaste alged juba olemas, kuigi jäävhammaste lõikumine hakkab toimuma umbes kuuendast eluaastast.

Indias elaval mehel Vijay Kumaril on suus kinnitatud ja ametlikel andmetel 37 hammast. Sellega lõi Kumar üle varasemalt kaasmaalasele 36 hambaga Chassidar Danabalanile kuulunud rekordi,.

#2. Kõige rohkem hambaid sündides

Piimahambad on esimesed hambad, mis kasvavad inimestel ja enamikul teistel imetajatel enne jäävhambaid. Inimestel hakkavad reeglina piimahambad lõikuma 6 kuu kuni 1 aasta vanuselt.

Seda, et lastel on juba sündides piimahambad lõikunud, tuleb aegajalt ette. Ühendriikides sündinud Sean Keanly nimele kuuluv Guinnessi maailmarekord sünnihetkel kokku loetud lõikunud hammaste osas on 12!

#3. Kõige rohkem inimesi samaaegselt hambaid pesemas

Turunduskampaania hõnguline aktsioon viidi läbi 2019. aastal Indias, kus India rahvatervise assotsiatsiooni, Kalinga sotsiaalteaduste instituudi ja Colgate’i eestvedamisel pesid samaaegselt hambaid 26 382 inimest. Siinkohal ütleb pilt rohkem kui 1000… ei 26 382 sõna.

Kõige rohkem inimesi samaaegselt hambaid pesemas

#4. Kõige kauem hammaste abil rippumine

See on väga huvitav rekord mitmel põhjusel. Esiteks, ei pea olema hambaarst, et kahelda sellise rekordi püstitamise vajalikkuses ja näha ilmselget ohtu hammaste tervisele. Teiseks on selle rekordiga seotud meie legendaarne tsirkuseakrobaat, akrobaatika- ja joogaõpetaja Vello Vaher.

Guinnessi rekordite raamatusse pääsemine oli Vello Vaheri lapsepõlve unistus. Rekordi vormistamiseks 94 sekundit hammastega rippunud Vaheri rõõm jäi aga üürikeseks. Tuli välja, et Vaher ei ole ainus, kes selle rekordi peale hammast ihub ja veel samal aastal tehti see rekord üle. Seejuures on oluline nüanss, et Guinnessi žürii ei pidanud oluliseks, et eestlane rippus rekordit püstitades jalad kaela taga.

2017. aasta 6. mail, Tallinna lauluväljakul toimunud Eesti toidumessil, kirjutas Vaher taas rekordi enda nimele, rippudes lausa 252 sekundit ehk 4 minutit ja 12 sekundit. Nii nagu ka eelmisel korral, tehti ka see rekord veel samal aastal üle. Hetkel kuulub ametlik maailmarekord 7 minuti ja 15 sekundiga Hiinlasele Dxmitry Dudarau’le, kes rippus 73 sentimeetri kõrgusel maapinnast.

Seda, kas Vello Vaher on enda viimase sõna selles duellis öelnud või mitte, jääb hetkel saladuseks.

Kõige kauem hammaste abil rippumise maailmarekord

#5. Kõige suurem kogu hambaharjasid

Mõnikord jääb hambaharja vahetus pikale. Õhtul hambaid pestes on meeles, aga järgmisel päeval poes ei tule meelde. Lipetskis (Venemaa) elaval Grigori Fleicheril sellist muret ei ole, sest tal on kodus mõni varuks. Kokku 1320 hambaharja. Ilmselt ta on enda kollektsiooni üle uhke ja sõbrale hambaharja nõus laenama ei ole.

Vaata kõiki uudiseid
Vaata kõiki uudiseid
Oleme 19.08 suletud! Kohtume jälle esmaspäeval 22.08. 🙂
19.08.2022
Oleme 19.08 suletud! Kohtume jälle esmaspäeval 22.08. 🙂
Oleme 19.08 suletud! Kohtume jälle esmaspäeval 22.08. 🙂...
Loe edasi
HAMBARAVI VEIDER MAAILM (REKORDID)
12.08.2021
HAMBARAVI VEIDER MAAILM (REKORDID)
HAMBARAVI VEIDER MAAILM (REKORDID)...
Loe edasi
Sakala Hambaravi puhkab, oleme suletud 30.07
22.07.2021
Sakala Hambaravi puhkab, oleme suletud 30.07
Sakala Hambaravi puhkab, oleme suletud 30.07...
Loe edasi
Meie kodulehekülg kasutab küpsiseid, et me saaks pakkuda paremat kodulehekülje külastamise kogemust. Jätkates nõustute meie küpsiste, jälgimisstatistika jms.