Tel: 533 599 66

Erakorraline vastuvõtt kliinikus

Selgitame meie kliiniku erakorraliste vastuvõttudega seonduvat!

Oleme jätkuvalt seoses COVID-19  leviku kõrgendatud ohuga plaanilised vastuvõtud peatanud. Küll aga pakume erakorralist hambaravi abivajajatele.

Erakorraline vastuvõtt  toimub meil ainult etteregistreerimisel, et hinnata kas vastuvõtt on hetkel näidustatud või mitte. Palume eelregistreerimiseta kohapeale mitte tulla ilma!

Ühendust saad jäktuvalt meiega:

Telefonil:  5335 99 66
E-mail: info@sakalahambaravi.ee

Järgime enda töös hoolikalt kõiki Terviseameti ja Eesti Hambaarstide Liidu poolt kehtestatud nõudeid ja oleme sisse viinud  täiendavad ohutusmeetmed, et kaitsta meie töötajaid ja patsiente.

Milliste ettevaatusabinõude rakendamist ootame patsientidelt :

 • Kui oled viimase 14 päeva jooksul tundnud end halvasti, Sul on esinenud haigussümptomid (palavik, nohu, köha, lihasvalu jms.) siis palun anna sellest kindlasti viivitamatult teada meie registratuurile  (tee seda kindlasti  telefoni teel, palun ära tule kliinikusse kohale)
 • Kliinikusse sisenedes on kohustuslik kõikidel patsientidel desinfitseerida käed. Selleks on meie kliiniku sissepääsu juures desinfitseerimisvahendid, mida meie registraatorid Teil kasutada paluvad.
 • Palume visiidile tulla kindlasti täpselt visiidiajaks. Palume mitte tulla varem, et vältida ooteruumides mitmekesi kogunemist ja liigset kokkupuudet teiste inimestega.
 • Eriolukorra ajal ei ole Sakala Hambaravi WC-de kasutamise võimalust. Et vähendada nakkusohtu, siis oleme WC-d ajutiselt sulgenud.

Milliseid täiendavaid ettevaatusabinõusid rakendab Sakala Hambaravi:

 • Registratuuri saab paigaldatud kaitseklaasid, et vähendada võimalust administraatorite võimalikuks nakatumiseks.
 • Kõik töötajad on varustatud vajalike ühekordsete isikukaitsevahenditega. Sealhulgas on kasutusel ühekordsed kitlid, mütsid, visiirid, respiraatorid jne,
 • Kõik kabinetid on patsientide vahel hoolikalt desinfitseeritud, pinnad ja ruumi õhk puhastatatud eriseadmetega.
 • Meie töötajad kasutavad patsiendi kehatemperatuuri mõõtmiseks kontaktivabasid termomeetreid.

Juhime tähelepanu ka sellele, et hetkel on Terviseameti  otsusega plaanilise hambaravi osutamine keelatud! Osutada võib vaid erakorralist abi.

Erakorraline abi hõlmab endas järgnevat:

 • Hammas valutab
 • Ägedad põletikud
 • Verejooks
 • Mädakolle
 • Mõni muu kiireloomuline mure

Pooleliolevate ravide kiireloomulisuse ja vajalikkuse otsustab Teie hambaarst! Küsimuste korral pöördu julgelt meie registratuuri või kirjuta otse enda hambaarstile.

Sakala Hambaravi on ka Haigekassa vältimatu abi lepingupartner.

Haigekassa vältimatu abi nimekiri:

Laste suutervisega seotud esmaabi
Hammaste traumad
Nähtav turse ja tugev valu näo-lõualuude piirkonnas
Tugev valu alaõualiigese piirkonnas, suuavamistakistus
Tugev hambavalu, mis ei leevene valuvaigisti võtmisel
Tarkusehamba raskendatud suhulõikumisest tingitud äge põletik
Verejooks suuõõne haavast
Ägedad süljenäärmete haigused
Ägedad igemehaigused
Hamba eemaldamise järgne põletik
Kohest sekkumist vajavad lõpetamata ekstraktsioonid

OLULINE!!! Juhime tähelepanu, et seoses täiendavate ohutusmeetmetega ja kehtestatud eriolukorraga on vajalike ühekordsete isikukaitsevahendite kulud  tõusnud mitmekordseks. Sellega seonduvalt lisandub meie erakorralise abi vastuvõttudel tasu ühekordsete isikukaitsevahendite kasutuse eest. Palume kõigil riigis kehtestatud eriolukorda tõsiselt suhtuda  ja pidada kinni hügieeninõuetest!
Kui lähete  poodi või tööle, siis kasutage kindlasti võimalusel maski ja ka antiseptilist kätepuhastusvahendit, mis peab olema müügupunktides kättesaadav.


Ainult üheskoos ja hoolsalt tegutsedes on meil. võimalik see kriis ületada.

Püsime kodus ja olge terved, armsad patsiendid! :-)Kõik uudised